BLOG

6. októbra 2021

Moto Trip po Balkáne časť 2. – Čierna Hora, Bosna a Hercegovina

Dĺžka pobrežia Čiernej Hory je 293 km, pričom asi 73 km tvoria pláže, ktorých je celkovo 120. Teda je z čoho si vyberať. Hovorí sa, že cesta je cieľ, čo určite platí i pre náš moto trip naprieč Balkánom. Každý trip však potrebuje svoje vyvrcholenie, miesto, kde si odpočiniete, takú oázu kľudu. Pre nás sa ňou stal Sveti Stefan (Свети Стефан).
5. októbra 2021

Moto Trip po Balkáne časť 1. – Rumunsko, Srbsko

Keď chcete divoký Balkán prežiť, musíte byť neustále v strehu. To je zásada číslo jedna. Niektoré krajiny žijú vlastným životom, čo sa dopravného poriadku týka. Zabudnite na vyhodenie smerovky dostatočne dopredu, vždy predvídajte. Mňa na ceste častokrát napadla veta, ktorá ma sprevádzala mnohými situáciami počas celého moto tripu: “Tam kde končí civilizácia, začína nespútaný Balkán“.
4. augusta 2021

Ako sa zbaliť na motorku, moto kemping – čo nezabudnúť?

Univerzálny manuál zbalenia sa na motorku pre moto dobrodruha asi neexistuje. No na báze skúseností sa mu môžeme skúsiť aspoň priblížiť. Na motorku sa dá zbaliť rôznym spôsobom. Samozrejme záleží od druhu destinácie, ročného obdobia, štýlu akým cestujete (miere komfortu aký preferujete) a počtu dní trvania vášho moto tripu. Určite treba vopred dobre zvážiť dané faktory. V tomto blogu nájdete tipy, čo si zabaliť a nezabudnúť na moto výlet s kempingom v nasledujúcich okruhoch.
11. júla 2021

RoadTrip #3: Slovenská Route 66 – podrobný itinerár

Legenda a Google hovoria, že na svete sú tri dobrodruhmi a cestovateľmi vyhľadávané route 66-ky. Tá najznámejšia rovinkami posiata je v Amerike, ďalšia je v Juhoafrickej republike, a tretia svojimi kľukatými cestami pretkaná je u nás na Slovensku. Táto štátna cesta I. triedy nás prekvapila nie len relatívne kvalitným asfaltom, ale aj úžasnými scenériami, kultúrnymi pamiatkami a prírodnými krásami, ktoré objavíte na nej i popri nej.
3. júna 2021

RoadTrip #2: Kopanice – slovenský hobitov z motorky

Kopanice – región na západe Slovenska, ktorý sa rozprestiera medzi Malými Karpatami a Bielymi Karpatami je známy nielen výbornou kopaničiarskou slivovicou, ale aj jedinečným krajinným reliéfom. Zo sedla motorky vás Kopanice očaria roztratenými dedinkami s tradičnou architektúrou obklopenou lesmi, lúkami a ovocnými sadmi, ktoré dotvárajú mozaiku rozmanitosti, a podtrhujú zážitok a hrdosť byť Slovákom zároveň.
28. januára 2021

RoadTrip #1: Smer Východ, teda tam „kde nič nie je“ a späť

Asi sa všetci zhodneme, že rok 2020 bol niečím, čo málokto čakal. Ozvlášť bol krutý k tým, ktorí s obľubou sadnú na lietadlo a uletia niekam mimo Európy do teplých krajín. Priznám sa, som jedným z nich, ale na druhej strane mi uzavretie sveta otvorilo nové obzory spoznávania toho, čo som doteraz zanedbával – nášho ľúbezného Slovenska. Hoci pandémia zatvorila niektoré hranice, nás nadšencov dobrodružstva, objavovania a hlavne roadtripov priviedla na dychberúce miesta, o ktoré sa s Vami rád podelím.